BCW - logo kolor
BCW 2 - www tekst

Drodzy miłośnicy wina, kulinariów, muzyki i historii – przygotujcie się na niezwykłe doznania podczas wydarzenia „II Białe Czerwone Winobranie na Zamku w Janowcu”, które już w najbliższą niedzielę (10.09.2023r.)

Oto co Was czeka:

• Winobranie na zabytkowej Winnicy ze specjalnym udziałem naszych „Owiec na Wypasie”. Owce na wypasie to nasza specjalna atrakcja – obserwujcie je w czasie winobrania jak dbają o nasze zamkowe zbocza, tworząc jednocześnie niezapomniany widok i atmosferę.


• Zbiory winogron zabytkowych sadzonek na „Winnicy Pod Zamkiem” (udział bezpłatny dla wszystkich chętnych) Po zakończonych zbiorach przejdziemy korowodem na dziedziniec zamkowy gdzie odbędzie się pokaz tłoczenia moszczu winnego w beczce drewnianej. Przyjrzycie się procesowi tłoczenia winnego zgodnie ze starą, autentyczną technologią. Drewniane beczki wprowadzą atmosferę minionych lat.

FDW-ikona-scena

• Oprowadzanie po zabytkowej winnicy „Pod Zamkiem” (udział bezpłatny) O winnicy opowie prof. Wojciech Włodarczyk – autor książki „Wino znad Wisły”, właściciel winnicy „Pańska Góra”, wykładowca ASP w Warszawie, oraz Adam Stręczywilk z Fundacji Polskie Wino. Przeniesiecie się w czasie podczas fascynującej wędrówki po zabytkowej winnicy. Poznacie historię i tradycję produkcji wina.


• Wystawa dawnych zdjęć Winnicy Pod Zamkiem przeniesie Was w czasie i pozwoli zrozumieć, jak wiele historii kryje się za każdym zakamarkiem tego miejsca. (Plansze ze zdjęciami do obejrzenia na zamkowych krużgankach)


• Wystawa obrazów w Galerii w Bramie oraz wykład Piotra Czapki, znanego hrubieszowskiego malarza przeniesie nas na lubelska wieś oraz jej zapomniane tradycje i obrzędy.

FDW-owca

• Degustacja regionalnych dań otworzy Was na bogactwo kuchni lokalnej, podczas gdy degustacja win wprowadzi Was w świat harmonii smaków i aromatów.
• Degustacja regionalnych dań, gotowanie na ogniu oraz degustacja win. Będzie to czas na kulinarną podróż przez smaki janowca z Fundacją JanOwca oraz Restauracją „Czarna Dama”. Dania zostaną przyrządzone na prawdziwym palenisku.
• Pokaz otwierania 30 kg sera pleśniowego z możliwością degustacji oraz parowania z winem
Prawdziwa uczta dla podniebienia! Zobaczycie, jak otwiera się ogromny ser pleśniowy, a aromaty i smaki serów wspaniale harmonizują z winami.

FDW-dzemik

Akordeon & winogron – muzyka na żywo.

Artyści zabiorą Was w podróż dźwiękami, tworząc niesamowitą atmosferę. Na scenie wystąpią:
• Miłosz Bachonko – młody wirtuoz akordeonu oraz zwycięzca ostatniej edycji programu „Mam Talent”
• Tercet Piotra Kopietza

To wydarzenie, które zaskoczy Was różnorodnością atrakcji, będących prawdziwym festiwalem zmysłów.

Spotykamy się o 11:00 w parku pod zamkiem.

Nie musicie się zapisywać, po prostu przyjdźcie!

Organizatorzy wydarzenia:

logo-www-mnwkd.jpg
logo www - 60 lat mnwkd
logo www - inst sam woj lub

Współorganizatorzy wydarzenia:

logo-www-parasol-w.jpg
logo-www-gok-w-janowcu.jpg

Partnerzy:

logo www - lubelskie smaluj życie
logo www - powiat puławski
logo www - urząd gminy w janowcu
logo www - jan owca
logo www - Stowarzyszenie WMPW
logo-www-fundacja-polskie-wino.jpg
logo www - serokomla prom
logo www - ekobilet

Mecenasi:

logo www - grupa azoty
logo www - bogdanka 1
logo www - magiczne ogrody
logo www - kghm
logo www - pzu
logo www - PGE

Patroni medialni:

logo www - radio lublin
logo www - radio impuls
logo www - TVP3 lublin
logo www - tygodnik współnota
logo www - dz wschodni